کاهش فروش جهانی لب تاپ در آستانه عرضه ویندوز ۱۰
 
بررسی‌های موسسه آی دی سی نشان می‌دهد میزان عرضه جهانی رایانه‌های شخصی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ حدود ۱۱٫۸ درصد کاهش یافته است.
 
به گزارش فارس، طی این مدت شرکت های سازنده رایانه های شخصی در مجموع ۶۶٫۱ میلیون واحد رایانه رومیزی و لپ تاپ در سراسر دنیا عرضه کرده اند. این رایانه ها مجهز به ویندوز و دیگر سیستم های عامل بوده اند. این رقم تا حد اندکی کمتر از پیش بینی های آی دی سی بوده است.
 
در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ میزان عرضه رایانه های شخصی افزایش قابل توجهی یافته بود، زیرا بسیاری از کاربران به علت پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP مجبور به ارتقای رایانه های خود و مهاجرت به ویندوزهای جدیدتر شدند. اما این ضرورت برای مهاجرت به ویندوز ۱۰ دیگر احساس نمی شود. چون رایانه هایی که سال گذشته به روز شده اند از توان سخت افزاری لازم برای پشتیبانی از ویندوز ۱۰ برخوردارند.
 
با این حال کارشناسان معتقدند بازار رایانه های شخصی در ماه های آینده باز هم پررونق شده و ثبات خود را به دست می آورد. در میان شرکت های سازنده رایانه، لنووو با عرضه ۱۳٫۴ میلیون واحد در رتبه اول و اپل با عرضه ۵٫۱ میلیون واحد رایانه در رتبه دوم است.

منبع:فاوانیوز
نویسنده :سجادیان
 
/ 0 نظر / 12 بازدید